Apžvalga

Silent Hill Shattered Memories echoSilent Hill 4 The Room - ketvirtasis garsiojoje siaubo žaidimų serijoje. Pirmi trys žaidimai buvo labai populiarūs. Ar sulauks SH4 tokio pat populiarumo? Iš pirmo žvilgsnio šis žaidimas nepadaro įspūdžio, kad mes žaidžiame SH. Daugelis SH fanatų, kai pirmą kartą išvis SH4, tikriausiai pradės rėkti: kur tamsa, žibintas, radijo imtuvas ir t.t.? SH4 labai skiriasi nuo pirmos trilogijos, ir daug kam tai žiauriai nepatiks. Daug kas sakys, kad tai prasčiausias Silent Hill iš visų. Taip, galiu visiems pranešti, kad SH4 The Room tikrai nėra geriausias. Bet ar yra jis blogas? Ar verta jį žaisti. Dar kaip verta. Fanams būtinai, nefanams irgi =).

SH4 veiksmas prasideda South Ashfield'e - miestelyje, kuris yra netoli Silent Hill'o. Pagrindinis veikėjas - Henry Townshend - yra užrakintas savo viešbučio numeryje Nr. 302: ant durų kabo storos grandinės ir užrašyta: "Niekur neišeik. Walter", langų neįmanoma atidaryti, telefonas, radijas ir televizorius nedirba. Ir svarbiausia - niekas negali išgirsti Henrio pagalbos šauksmus - būtas nesiruošia išleisti jo. Penktą dieną jis išgirsta keistą garsą iš vonios kambario. Atėjęs pažiūrėti jis pamato, kad sienoje atsirado keista skylė. Galbūt tai išėjimas? Na kitos išeities Henry lyg ir neturi - tad į skylę, kur jį laukia alternatyvioji realybė...

Silent Hill Shattered Memories mementoŽaidime mes aplankysime metro, mišką kažkur prie Silent Hill'o, vandens kalėjimą, gyvenamąjį namą, viešbutį, kuriame mes gyvename ir ligoninę. Alternatyvioje realybėje sutiksime žmonių, tokių pat kalinių, kaip ir pagrindinis herojus, kurie galbūt padės atskleisti tiesą. Reikia gi sužinoti, kas tas Walter. Na, pradėkime nuo naujovių. Pirmiausia - būte vaizdas bus iš akių. Nors visur kitur bus kaip seniau - iš šono. Ir tai gerai, nes valdymas būte ypač nepatogus. Antra - nebėra gąsdinančio rūko, žibinto, perspėjančio jus radijo imtuvo. Žaidimas pasidarė šviesesnis ir nebe toks baisus. Nors monstrai liko - jau gerai :D. Jų išvaizda kaip visada verčia jus susimąstyti apie japonų kūrėjų psichinę sveikatą. Visi monstrai gana šiurpūs ir labai įvairūs. Bėda tame, kad didžiąją žaidimo jus "bendrausite" su jais, o kovos sistema nepasidarė patogesnė. Tiesa, atsirado gyvybės ir smūgio galios matuokliai. Bet kovos vis tiek nesuteikia malonumo. Deja, kautis reikės daug, nes galvosūkių kiekis žymiai sumažėjo. Dar reikėtų pridėti, kad žaidime labai mažai šaunamojo ginklo - kautis reikės su visokiais vamzdžiais, golfo lazdomis, kirviais ir pan.

Na, ne taip jau viskas yra blogai. Atsirado naujų priešų - vaiduoklių, kurie nesiliaus persekioti jūsų bet kur - jie gali praeiti pro sienas. Nužudyti juos neįmanoma - vėliau galėsite tik laikinai juos sustabdyti. Tai sukuria šiokio tokio nejaukumo ir nuolatinės baimės pojūtį ir tai tikras pliusas. Siužetas yra gana įdomus. Mes atskleisime garsaus žudiko, kurio vardą mes buvome sutikę dar SH2, istoriją. Jums tikrai norėsis sužinoti, kas vyks toliau. SH4 grafika yra pakankamai gera, nors matosi, kad PS2 laikas jau praeina. Garso efektai, kaip visada, yra puikaus lygio. Jie tikrai padeda sukurti absoliučios baimės atmosferą. Ir muzika, muzika - ji tiesiog nuostabi. Būtinai pasiklausykite SH4 The Room originalių garso takelių. Muzikos kūrėjas - Akira Yamaoka - kuo puikiausiai išmano savo darbą.

Na ką? Vis dar manote, kad žaisti SH4 nėra prasmės. Blogai manote. O ko jus norėjote? Vėl tamsos, radijo ir žibinto? Tai gi vėl tas pats! Kiek gi galima?! Žaidimas turi keistis, nes jei ne - tai jis tiesiog nusibos. Galbūt ne taip radikaliai, bet vis tiek. Silent Hill'o kūrėjai siekė padaryti kažko naujo - jiems ne visai gerai gavosi. Tačiau Silent Hill 4: The Room nėra blogas žaidimas - jis tiesiog kitoks...