Interviu

Interviu su Akira Yamaoka apie muziką

Kodėl jūs išsirinkote būtent šias dainas, kaip jūsų mėgstamiausias?

Na, aš išsirinkau šia "Silent Hill" kompozicijas, todėl kad jos geriausiai tinka scenoms iš žaidimų.

Kas yra bendro tarp šių kompozicijų?

Na, jos neturi kažkokio bendro pagrindo. Aš išsirinkau šias dainas, kad parodyti pasikeitimus serijoje.

Kaip jūsų muzikinis stilius keitėsi su kiekvienu serijos žaidimu?

Žanre nėra pakeitimų, tačiau, jei konkrečiau apie ritmą, aš eksperimentavau su naujais ritmais, tokiais kaip pasaulinis ritmas.

Kaip jūs aprašytumėte savo stilių?

Na, aš galiu pasakyti, kad mano stilius - tai stilius, kuriam nepadaro įtakos ne vienas žanras.

Kaip jūs palaikote įkvėpimą, kai kuriate muziką?

Aš klausau visų rūšių muzikos iš viso pasaulio - tai įkvepia mane.

Kokiu būdu jūs eksperimentavote su įvairiais instrumentais ir/arba stiliais?

Aš nebandžiau įvairių instrumentų. Aš stengiausi surasti kažko naujo kiekviename projekte. Aš bandau sukurti kažką, ko aš dar nebuvau daręs.

Kuris garso takelis jūsų mėgstamiausias?

Man iš tikrųjų patinka kompozicija "Theme Of Laura" iš "Silent Hill 2". Šioje kompozicijoje aš bandžiau išvengti skambesio kaip arkadiniame žaidime. Ir su šia daina man tai pavyko. Todėl ji man turi didelę reikšmę.

Kaip žaidimas atspindi jūsų muziką arba jūsų muzika atspindi tą, kas jau padaryta žaidime?

Tai priklauso nuo atvejo. Aš manau, muzika įtakoja žaidimą ir žaidimas įtakoja muziką. Tokia mano koncepcija.

Kokią muziką jūs dažniausiai klausotės?

Na, aš klausau praktiškai viską be klasikinės muzikos ir džiazo.

Interviu su Akira Yamaoka apie filmą

Kokius jausmus jūs jaučiate, stebėdami kaip ekranizuoja žaidimą, prie kurio jūs dirbote?

Aš labai laimingas dėl to. Ypač dėl to, kad nors "Silent Hill" yra žaidimas, mes stengiamės padaryti jį labai panašų į filmą. Todėl aš labai laimingas, kad kai kurie epizodai iš filmo padaryti kaip žaidime.

Koks filmo tipas geriausiai tiktų tokio žaidimo kaip "Silent Hill" ekranizacijai?

Kaip jau sakiau "Silent Hill" žaidimui turėjo didelę įtaką filmai, ypač Davido Lyncho filmai bei filmai pagal Stiveną Kingą ar net "Jacob's Ladder". Tai gi mes sukūrėme žaidimą, kuriam didelę įtaką padarė filmai. Tai gi, jei iš to kuriamas filmas, tai gali būti ne taip lengva, bet, tikiuosi, tai bus panašu į tuos filmus.

Kas buvo jūsų įkvėpimo šaltinis kuriant žaidimą?

Na, jus galite pasakyti tą patį apie filmą, bet ypatingai apie žaidimą, "Silent Hill" - tai siaubo filmas, jis parodo žmonių psichikos ir emocijų gilumą. Gal būt tai ne visai aišku, bet "Silent Hill 2" didelę įtaką padarė Dostojevskio knyga "Nusikaltimas ir bausmė". Pažaidus "Silent Hill 2", tai tampa akivaizdu.

"Silent Hill" žaidimuose daug įsimintinų personažų. Kuris iš jų jūsų mylimiausias?

Didžiausį įspūdį man padarė medicinos sesuo Liza iš pirmos dalies - tai mano mylimiausias personažas. Jos vaidmuo nebuvo didelis pirmame žaidime ir ji nebuvo pagrindinė veikėja. Tačiau jos dalyvavimas, emocijos bei priežastys, dėl kurių ji atsiranda scenose, nuostabūs. Jos ne taip toli nuo pagrindinės istorijos, bet per Lizą nuostabiai išreiškiamos tokios žmonių emocijos kaip pavyzdžiui liūdesys. Jos vaidmuo buvo mažas, bet ji buvo išraiškinga ir mano mylimiausia.

"Silent Hill" žaidimuose yra daug reikšmingų momentų. Kokia scena iš jų yra jūsų mylimiausia?

Tai bus scena iš "Silent Hill 1" - pačioje pradžioje, kai Harry'o duktė dingo ir jis bando ją surasti. Kai persekiojimas eina prie pabaigos, jis patenka į gatvelę. Kamera seka jį dideliu kampu. Tai persekiojimo scena - scena, kuri padaro didelį įspūdį. Kai mes ją darėme, mes labai didžiavomės, nes toks kameros darbas nebuvo dar panaudotas žaidimuose. Tai sukelia stipraus įtempimo jausmą. Tai ne dramatiška scena, bet ji pranašauja artejančią baimę, tai gi tai labai įsimintinas momentas.

Kokius jausmus jums sukėlė filmo peržiūra?

Na, tiesą pasakius, aš labai didžiuojuosi, kad man teko dalyvauti "Silent Hill" kūrime, nes aš esu jo didžiausias fanas. Man labai pasisekė, kad aš susitikau ir dirbau su tokiu žmogumi kaip ponas Chris Gans. Tai garbė man ir man labai patiko dirbti su juo.