Informacija

Pavadinimas Lietuvoje: Tylioji Kalva
Pasaulinė premjera: 2006.04.21
Premjera Lietuvoje: 2006.06.23
Režisierius: Christophe Gans
Scenarijaus autorius: Roger Avary
Vaidina: Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden, Deborah Kara Unger, Kim Coates, Tanya Allen, Jodelle Ferland
Kino studija: Sony TriStar Pictures
Oficialios svetainės:
www.welcometosilenthill.com (JAV)
www.silenthill-lefilm.com (Prancūzija)
www.silenthillmovie.ru (Rusija)
www.silenthill.jp (Japonija)

Rose negali susitaikyti su tuo, kad jos duktė Sharon miršta nuo mirtinos ligos. Priepuolių metų Sharon nuolat šaukia Silent Hill'o miesto pavadinimą. Nesiklausanti savo vyro, Rose kartu su dukteria nuvažiuoja į šitą miestą. Pakeliui jie patenka į avariją. Sharon dingsta Silent Hill'e ir Rose keliauja ieškoti ją tuščiame mieste. Greitai tampa aišku, kad miestas nepanašus ne į ką, kur jai kada nors tekdavo būti. Jį apgyveno baisios būtybės ir gyva tamsa, keičianti viską, ko liečia. Nedaugelis patekusių į spąstus žmonių kovoja dėl gyvybės su Tamsa. Susibūrusi su policininke vardu Cybil, Rose tęsia dukters paieškas, tuo pat laiku sužinodama apie miesto istoriją ir tai, kad Sharon tik marionetė kažkuriame dideliame žaidime. Kad išgelbėti savo dukterį, Rose sudaro sandėrį su demonu, turintį mažos mergaitės išvaizdą ir leidžia demonams užvaldyti miestą, sunaikindama visus, kas bando pasipriešinti Tamsos jėgoms. Pabaigoje Rose išgelbėja savo dukterį, bet kokia kaina...

Centralia

Autorius: Tokyo (Games.lt)

Filmas "Silent Hill" jau praūžė pro kino teatrų ekranus, jau senokai ir susilaukė be galo daug gerų atsiliepimų. Bet ar kas nors bent jau nutuokė, kad Silent Hill miestas egzistuoja reliai. Žinoma tik jo pavadinimas ne Silent Hill, bet Centralia.

Tad visa tą istorija apie sudegusi miestelį pasirodo yra visai nepramanyta, o reali, apie vieno Pensilvanijos miestelio pavadinimų Centralia istorija, pagal kuria ir rėmėsi filmo "Silent Hill" kūrėjai, norėdami žiūrovams papasakoti kuo itikimiau Silent Hilo miestelio istorija.

1981 metais miestelyje Centralia, esančiame Pensilvanijoje, kuriame gyveno daugiau nei tūkstantis žmonių, užklupo netikėtas gaisras, kuriame degė įvairios miestelio atliekos, kurio liepsnos vėliau pasiekė visa likusią miestelio dalį. Pačiame miestelyje buvo įrengtas požeminis bunkeris, o miestelį Centralia paskelbė kaip pavojingą zoną, ir buvo pradėta žmonių evakuacija į požeminį bunkerį.

Išsigelbėjusieji šio miestelio gyventojai, vėliau pasakojo, kad po gaisro miestelį užliejo tirštas visą gaubiantis rūkas, visi pastatai buvo smarkiai sudegę, visas miestelis buvo nusiaubtas lyg po karo. Tad kažką panašaus mes išvydome ir filme "Silent Hill". Pats miestelis Centralia manau buvo aplankytas ne kartą "Silent Hill" filmo, bei žaidimų fanų. Nes koks kitas miestelis gali taip perteikti Tyliosios Kalvos dvasia, jei ne Centralia. Kuriame, kaip bebūtų gaila, žinoma, tokių monstrų nėra (O gal?).

Daugiau apie Centralią:
en.wikipedia.org/wiki/Centralia,_Pennsylvania
www.offroaders.com/album/centralia/centralia.htm

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=ZjtmaCI9_wM